Applications have closed

Περιγραφή Θέσης:

Το ορθοδοντικό παιδοδοντικό ιατρείο μας με έδρα στη Νέα Σμύρνη αναζητά μια έμπειρη και αφοσιωμένη γραμματέα για να ενισχύσει την Ομάδα μας.

Ο ρόλος αυτός είναι κρίσιμος για την ομαλή λειτουργία του ιατρείου και την παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους μικρούς μας ασθενείς και τις οικογένειές τους καθώς επίσης και για την υποστήριξη των ορθοδοντικών-παιδοδοντιάτρων για την εκτέλεση των καθηκόντων τους.

Η συγκεκριμένη θέση απαιτεί εργασία πλήρους απασχόλησης με ωράριο 1:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ., Δευτέρα έως Παρασκευή.

Κύριες Αρμοδιότητες:

Υποδοχή και Εξυπηρέτηση Ασθενών:
  • Υποδοχή των ασθενών και των γονέων τους με φιλικό και επαγγελματικό τρόπο – συντοντισμός και οργάνωση κατά την άφιξή τους.
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με τις υπηρεσίες του ορθοδοντικού – παιδοδοντιατρείου και διευκόλυνση της διαδικασίας προγραμματισμού ραντεβού.
  • Διαχείριση των ραντεβού και κατάλληλη οργάνωση του προγράμματος ορθοδοντικών και παιδοδοντιάτρων.
Διαχείριση Ραντεβού:
  • Οργάνωση και διαχείριση του ημερολογίου και του πλάνου των ραντεβού των ορθοδοντικών.
  • Υπενθύμιση των ραντεβού στους ασθενείς και σωστή διαχείριση αλλαγών στο πρόγραμμα.
Τηλεφωνική Υποστήριξη:
  • Απάντηση σε τηλεφωνικές κλήσεις, online ραντεβού, παροχή πληροφοριών και καταγραφή μηνυμάτων.
  • Διεκπεραίωση τηλεφωνικών επικοινωνιών με τους ασθενείς για υπενθυμίσεις και ενημερώσεις.
Διοικητική Υποστήριξη:
  • Τήρηση, διαχείριση και ενημέρωση των αρχείων ασθενών και των ιατρικών τους φακέλων.
  • Επεξεργασία και καταχώριση στοιχείων σε ηλεκτρονικά συστήματα διαχείρισης ιατρικών αρχείων σύμφωνα με τις διαδικασίες του Ιατρείου.
  • Διαχείριση αλληλογραφίας και παραγγελιών.
Οικονομική Διαχείριση:
  • Διαχείριση πληρωμών και αποδείξεων/ τιμολογίων από και προς τους ασθενείς.
  • Καταχώριση οικονομικών δεδομένων και υποβολή σχετικών αναφορών.
Υποστήριξη των Ορθοδοντικών – Παιδοδοντιάτρων:
  • Προετοιμασία και ετοιμότητα γραμματείας κατά την αναμονή ασθενών και συντονισμός των διαδικασιών εισόδου – εξόδου των ασθενών.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος ροής προγράμματος και υποστήριξη στους ορθοδοντικούς – παιδοδοντιάτρους κατά τη διάρκεια των εξετάσεων και θεραπειών (αν απαιτηθεί σε συνεργασία με τους βοηθούς των ιατρών).
Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Ιατρικών Γραμματειών ή συναφές πεδίο, απόφοιτος ή τελειόφοιτος νοσηλευτικών σχολών ή σχολών παραϊατρικών ή επαγγελμάτων υγείας.