Applications have closed

Η εταιρεία PADEV ΜΕΠΕ η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα ανάπτυξης έργων ΑΠΕ αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό με εμπειρία στην μελέτη και αδειοδότηση αιολικών και φωτοβολταϊκών σταθμών.

Αρμοδιότητες:

  • Μελέτη, Διαστασιολόγηση και Σχεδιασμός έργων ΑΠΕ
  • Ανάπτυξη, Αδειοδότηση και Αξιολόγηση έργων βάσει νομικού πλαισίου ΑΠΕ
  • Επικοινωνία με φορείς του Δημοσίου αναφορικά με την εξέλιξη της αδειοδοτικής διαδικασία των έργων
  • Διαχείριση και συντονισμός των έργων
  • Προετοιμασία και Σύνταξη Φακέλων για την αδειοδότηση έργων ΑΠΕ
  • Ανάλυση ανεμολογικών μετρήσεων και τήρηση βάσης ανεμολογικών δεδομένων
  • Σύνταξη Φακέλων για Αναπτυξιακά Προγράμματα

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία στην ανάπτυξη έργων ΑΠΕ
  • Καλή γνώση θεσμικού πλαισίου
  • Χρήση λογισμικών προσομοίωσης αιολικών και φωτοβολταϊκών σταθμών
  • Άριστη γνώση MS Office AutoCAD, PVSYST
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δίπλωμα Οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών και Υπηρεσιών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Job Tags: , , ,

Επισκόπηση Εργασίας
Τοποθεσία Εργασίας
Εκτύπωση Αγγελίας Εργασίας

Job Quick Search

Cart

Καλάθι

Κοινοποίηση